Вибираючи часник на посадку, більшість городників віддають перевагу сорту Мессідор (Messidor). Це озима ранньостигла культура, виведена компанією INRA (Франція), яка відноситься до групи Blanc de la Drôme. Часник Messidor – не стрілкується, характеризується гарною лежкістю, стійкістю до захворювань, відмінними смаковими якостями, насиченим ароматом, гарним товарним виглядом. Як свідчать відгуки фермерів, він показує стабільно високу врожайність.
Характеристики сорту
Часник має досить великі головки, середня вага близько 70-100 г. У кожній головці – 10-14 зубчиків. Інші характеристики сорту Месідор:
- форма цибулини – еліптична;
- колір лусочок – жовтувато-білий;
- вага одного зубця – близько 6 грамів;
- розташування зубчиків – кілька рядів. Зовнішній ряд – найбільші;
- У поодиноких випадках можуть з’являтися 1-2 бульбочки у середині помилкового стебла.
Норма посіву одну сотку становить близько 21 кг. Врожайність з однієї сотки може змінюватись в діапазоні від 120 кг до півтонни.
Посів та догляд
Посадка часнику Messidor в Україні виконується переважно наприкінці жовтня на відкритих, добре освітлених не заболочених ділянках. Найкраще орієнтуватися за погодними умовами – висаджувати при зниженні температури до +5°С. При цьому рослина має укорінитися до перших заморозків. Зубчик висаджують донцем униз. Максимальна глибина заглиблення – 7 см, якщо зубки дрібні – глибина менша. Відстань між зубчиками – близько 15 див, ширина міжряддя – 20-25 див.
Взимку за наявності шару снігового покриву часник витримує температуру до -25 ° С, без снігу – до -15 ° С.
Догляд за культурою передбачає розпушування ґрунту, полив, регулярне прополювання. Поливають часник лише у період інтенсивного зростання, у період дозрівання полив не рекомендується.
Даний сорт часнику ідеально підходить для вирощування на продаж та зберігання тривалий період. Купити Messidor на посадку оптом можна на цьому сайті. Додаткову інформацію можна дізнатися по телефону.
Особливості посадки
Особливості посадки даного сорту часнику ідентичні з особливостями посадки часнику Гермідор, до них відноситься використання зубків 1-го ряду, які дають при посадці більшу головку, зубки другого ряду дають головку меншого розміру, при цьому псевдостебла утворюються повітряні цибулини, які можна використовувати для регенерації сорти.
Тому при посадці бажано розділяти посадковий матеріал з першого ряду зубців від матеріалу з другого, який візуально відрізняється прямою формою.